Footer linki aşağıdaki maddelere harfiyen uygulayarak eklerseniz hiçbir zararı olmaz. Zararı olmayacağı gibi çok faydası olur.

1- Kendi siteniz ile footer link alacağınız sitenin aynı kategoride yayın yapan bir site olması lazım. örnek; Sizin siteniz moda sitesiyse, moda sitesinden footer link almanız gerekmektedir.

2- Alexa sıralamasında iyi bir yerde olması gerekmektedir.  (sizin sıralamanızdan daha iyi durumda olan sitelerden link… Okumaya devam et

Title (başlık), description (açıklama), keywords (anahtar kelimeler) web sitenizin olmazsa olmazları, mihenk taşlarıdır.

TİTLE nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?

Türkçe karşılığı BAŞLIK anlamına gelen TİTLE ‘ın uzunluğu en fazla 70 karakter olmalıdır. 70 karakterden uzun TİTLE seçimi arama motorları tarafından spam olarak algılanabilir. Arama motorlarında arama yapıldığında bu başlık gözükür.

Normalde title kullanımı DOMAİN yani firma ismi ile sloganın birleşmesi ile oluşturulur.… Okumaya devam et

Google XML Sitemaps, wordpress alt yapılı bloglarda kullanabilecek en iyi site haritası oluşturucu eklentidir. Google XML Sitemaps eklentisi, site haritanızı oluşturmanızın yanı sıra Google, Yahoo, Yandex, Bing gibi arama motorlarına site haritanızı iletir.

Google XML Sitemaps Kurulumu

İlk önce eklentiyi buradan indirin. Eklentiyi Yönetici panelinden Eklentiler/Yeni ekle/Yükle diyerek .zip dosyasını seçip yükleyin. Ya da arşivden… Okumaya devam et

Siz de bilirsiniz, internette dolaşırken herkesin bir İP(internet protokol) adresi vardır ve sitenize giren her kullanıcının ip adresi saklanır. Bu açıklamayı göz önünde bulundursak;

Aynı ip üzerinden sitenize ikinci bir giriş yapılırsa bu ÇOĞUL HİT ‘tir. Sitenize farklı ip adresinden giriş yapmış kişiler ise TEKİL HİT olarak gösterilir.

 

Çoğul hit sayınızın fazla olması sitenizin… Okumaya devam et

Reklam