footerlink, footer link, backlink, backlink png, seo, alper şarbak, ceren uca

Footer linki aşağıdaki maddelere harfiyen uygulayarak eklerseniz hiçbir zararı olmaz. Zararı olmayacağı gibi çok faydası olur.

1- Kendi siteniz ile footer link alacağınız sitenin aynı kategoride yayın yapan bir site olması lazım.
örnek; Sizin siteniz moda sitesiyse, moda sitesinden footer link almanız gerekmektedir.

2- Alexa sıralamasında iyi bir yerde olması gerekmektedir.  (sizin sıralamanızdan daha iyi durumda olan sitelerden link almaya çalışın)

3- TrustRank ve PageRank değerlerinin yüksek olması gerekmektedir.

4- Link alacağınız sitenin trafiği genellikle arama motorları tarafından yönlendirilen kişilerden oluşmalıdır. (bot/fake girişler olmadığına dikkat edin.)

5- Footer link alışlarını uzun vadeli yapmalısınız. 1-2 aylık değil, en kötü 6 aylık link alımı yapmalısınız.

6- Link alacağınız sitenin genel seo durumunu ölçmeli; puanı yüksek olan / sitesinde kod hatası bulunmayan / gereksiz kodları sitesinde barındırmayan sitelerden backlink almalısınız.

7-  Footer link alacağınız siteden çok fazla link çıkışı olmaması gerekir.

8- Link almadan önce mutlaka sitenin analitik verilerine erişim sağlayın ve gerçek değerler olup olmadığını kontrol edin.

Yukarıdaki adımlar genel, standart şeyler aslında. İşin püf noktasına gelecek olursak;

Footer link, SEO ‘nun bir nevi  ölüm vuruşudur. Zamanı gelmeden bu çalışmayı yapmak yarardan çok zarar getirir. Bu sebeple bazı kişiler footer link zararlıdır diye sitem ederler. Sitenizin bütün alt yapısını, site içi seosunu yaptıktan sonra tanıtım yazıları ve imlemeler ile güçlendirmelisiniz. Bu standart ayarları yaparken, bir yandan makale ekleyecek bir yandan da sosyal medya hesaplarınızdan bu makalelerinizi paylaşarak sosyal imleme elde edeceksiniz. Tabii bu işlemler zaman gerektirmektedir. Bu zaman zarfında hem sitenizi makaleler ile güçlendireceksiniz hem de temel seo ayarlarını bitirmiş olacaksınız. Sitenizin temel ayarları bittikten sonra (aktif yayın hayatına başladıktan sonra) en son iş olarak  Footer link alımına geçebilirsiniz.
Bunu asla unutmayın; FooterLink en son yapılacak işlemdir.

 

FOOTER LİNK ALIMININ PÜF NOKTASI

Alacağınız footer linkler kesinlikle aynı olmalıdır. Her linke farklı olarak keywords tanımlamamalısınız.
Örnek olarak; <a title=”Sosyal Medya Uzmanı” href=”http://www.alpersarbak.com”>Sosyal Medya Uzmanı</a> şeklinde bir kod oluşturun ve her footer link alacağınız siteye bu kodu ekletin.

*Bir sitede sosyal medya uzmanı diğer bir sitede dijital koç diğer bir sitede seo uzmanı gibi ayrı ayrı kelimelere link çıkartmayın. Bu işlem özellikle footer link konusunda çok önemlidir.

Sonuç olarak; Footer Link alımı zararlı değildir

Footer Link Zararlı mıdır? Püf Noktası Nedir? için 3 cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam