twitter analiz, özgür alaz, alemşah öztürk, 41-29, promoqube, sosyal medya analiz

Twiangulate, bir twitter analiz aracıdır. İki twitter hesabının ortak takip ettiği kişileri veya iki twitter hesabını da takip eden kişileri gösterir.

İlk başta BURAYA tıklayarak siteye giriş yapıyorsunuz.
Sağ üst tarafta bulunan Sign in yazısına tıklıyorsunuz ve twitter ile giriş yapıyorsunuz. Uygulamaya izin verdikten sonra otomatik tekrar twiangulate ana sayfasına yönlendirileceksiniz.

Followed by menüsü seçili iken, alttaki kutucuklara iki tane twitter kullanıcı adı yazıyorsunuz ve RETRIEVE ‘e tıklıyorsunuz.
Biraz bekledikten sonra analiz tamamlanacaktır.

Baloncuklar yazdığınız her bir twitter hesabını sembolize etmektedir ve iki baloncuğun kesiştiği yer iki hesabında takip ettiği ortak kişilerdir.

Ülkemizde Sosyal Medya denildiği zaman akla ilk gelen isimler kuşkusuz Alemşah Öztürk ile Özgür Alaz ‘dır. Bu nedenle örneklendirmeyi bu şekilde yapalım.
ozgur-alaz-vs-alemsah-ozturk

Görselde görüldüğü @alemsah ile @ozguralaz ‘ın toplam 327 tane ortak takip ettikleri kişi var.
ozgur-alaz-vs-alemsah-ozturk-2

Aşağıdaki bölümde ise Alemşah Öztürk ile Özgür Aras ‘ın ortak takip ettiği 327 kişi twitter popülaritesine göre listelenmiştir.

ozgur-alaz-vs-alemsah-ozturk-3

 

ozgur-alaz-vs-alemsah-ozturk-4

 

Folowers of bölümü ise iki kullanıcıyı da takip eden kişiler gösterilmektedir.

Dikkat! Twiangulate ile firmanızı ve rakip firmayı takip eden kullanıcıları tespit edip, kararsız olarak nitelendirdiğimiz o kullanıcıları firmanıza çekmek için gerekli stratejiler üretebilirsiniz.

Twitter’da Ortak Takip Edilenler / Edenler için 1 cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam